Tutvustus

Eisma Külalistemaja kompleksi tutvustus

Eisma Külalistemaja pakub teile erinevaid ööbimisvõimalusi.
Meie peamaja on  33-kohaline: toad on 1-, 2- ja 3-toalised, lisaks avar kuni 60-liikmelisele seltskonnale klaasgalerii ( 75 m² ) ja TV-nurk.

Paar sammu eemal peamajast asub väike saunamajake ja kümblustünn, mis koos üheteist 4-kohalise kämpingu majakesega moodustavad omaette kompleksi. Lisaks mahub mändide alla telkima.

Suur saunamaja koos kümblustünniga pakub kordumatut võimalust romantikutele – leilitades merd imetleda.

Pidutseda võib 300 meetrisel rannaribal või mändide all (~50 meetrit rannast) asuval põrandaga välitelgis suurusega 120 m² ja 210 m²! Olemas ka ümmargused lauad

ja pehmed klapptoolid koos katetega 150-le inimesele.

Eisma Külalistemaja 4,5-hektariline territoorium pakub ainulaadset elamust.

 

Koha ajaloost

Eisma küla serval, kus kunagi oli rahvamaja, hiljem  ENSV ajal Raamatukaubastu suvila, asub nüüd uus Eisma Külalistemaja.

Eisma Rahvamaja ehitati külarahva oma jõudude ja vahenditega 1928 aastal. Seda maja mäletavad üksikud vanema põlvkonna inimesed – elukeeris on pillutanud neid mööda ilma laiali ja enamus neist on meie hulgast lahkunud. Jäänud on üksikud fotod ja mälestused vanavanematelt.

Raamatukaubastu suvila ja Eisma rand koos männimetsaga oli puhkuseveetmise kohaks väga paljudele. Kohale oldi truud aastakümneid. Nüüd on juba suureks kasvanud põlvkond, kes lastena sulistas rannavees ja mängis oma mänge metsas ja külas.

2001.a. jõulude ajal põles kahjuks vana suvila maha. Varemed seisid aastani 2003. Nüüd aga on kerkinud nende asemele uus ja kaasaegne külalistemaja. AS Landvaldi poolt ehitada lastud ja sisustatud hoones on kõik võimalused mõnusa puhkuse veetmiseks. Vanas saunas on tehtud remont ja leiliviskamine ning veega lobistamine on nüüd tunduvalt lihtsam  kui varem.


Peotelgi soetamine Euroopa Liit
Euroopa Merendus-ja kalandusfond